- I.
- II.
- III.
- IV.
- VI.
-
11/04/2017 S71 - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
Polska-Kalisz: Autobusy niskopodłogowe
2017/S 071-135701
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji, ul. Złota 43, Osoba do kontaktów: Marcin Cieloszyk, Kalisz 62-800, Polska. Tel.: +48 625985200. Faks: +48 625985201. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 10.3.2017, 2017/S 049-090721)
Przedmiot zamówienia:
CPV:34121400
Autobusy niskopodłogowe
Zamiast:
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
21.4.2017 (12:00)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
21.4.2017 (12:30)
Powinno być:IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
26.4.2017 (12:00)
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:
26.4.2017 (12:30)
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji
ul. Złota 43
Osoba do kontaktów: Marcin Cieloszyk
62-800 Kalisz
Polska
Tel.: +48 625985200
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Faks: +48 625985201
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.bip.mzdik.kalisz.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Inny: zarządzanie drogami publicznymi na terenie miasta
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Ul. Wrocławska 30-38, 62-800 Kalisz.
Kod NUTS PL416
34121400
4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 4 autobusów z silnikiem Diesla jednoczłonowych, niskopodłogowych, fabrycznie nowych, wyprodukowanych w 2017 r., przeznaczonych do wykonywania przewozów w publicznej komunikacji miejskiej, w wersji nadwozia najnowszej dostępnej u danego producenta.
Dodatkowy zakres obejmujący zamówienie.
a) Wykonawca zobowiązany jest w ramach niniejszego zamówienia do przeszkolenia:
— 5 osób – pracowników zaplecza technicznego, w zakresie prawidłowego, bezpiecznego oraz ekonomicznego eksploatowania autobusów, będących przedmiotem dostawy oraz w zakresie ASO (Autoryzowany Serwis Obsługi), w ramach, którego przekaże materiały informacyjne, techniczne i szkoleniowe,
— 5 osób – pracowników zaplecza technicznego w zakresie diagnozy, bezpiecznej obsługi, konserwacji oraz napraw systemu klimatyzacji, zainstalowanej w oferowanych autobusach. Każda z osób uczestniczących w szkoleniu powinna otrzymać certyfikat dla personelu (na podstawie art. 22 ust. 1 w związku z art. 20 ust. 1 do ustawy z dnia 15.5.2015 o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz o niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych Dz.U. 2015 poz. 881), materiały informacyjne, szkoleniowe i techniczne niezbędne do wykonywania napraw klimatyzacji,
— 5 osób – pracowników zaplecza technicznego w zakresie diagnozy, obsługi oraz naprawy jednostki napędowej (silnika) zastosowanego w oferowanych autobusach,
— 2 osób – w zakresie bieżącej obsługi cyfrowego monitoringu wizyjnego, systemu informacji pasażerskiej,
— 2 kierowców na każdy dostarczony autobus w zakresie umożliwiającym prawidłową obsługę autobusu prawidłową i oszczędną eksploatację w ruchu miejskim. Wykonawca dostarczy kierowcom niezbędne materiały do tych celów (instrukcję obsługi dla kierowcy wg. typu oferowanego autobusu).
b) Wykonawca udzieli Operatorowi (Operatorowi publicznego transportu zbiorowego – Kaliskie Linie Autobusowe Sp. z o.o., ul. Wrocławska 30-38, 62-800 Kalisz), autoryzacji w zakresie umożliwiającym samodzielne wykonywanie przeglądów, obsług oraz napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych zakupionych w ramach niniejszego zamówienia autobusów:
— naprawy i przeglądy będą odbywać się w warsztacie Operatora, działającym w tym zakresie jako Autoryzowany Serwisu Obsługi (ASO),
— nadanie Operatorowi uprawnień ASO winno być poprzedzone doposażeniem przedmiotu zamówienia w specjalistyczne narzędzia, urządzenia ASO, niezbędne do wykonania obsług technicznych i napraw, w skład, którego wchodzą fabrycznie nowe, nieużywane, kompletne i pełnowartościowe przyrządy, narzędzia i urządzenia, niezbędne do diagnostyki, obsługi eksploatacyjnej, przeprowadzania napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz kompletu testerów, niezbędnych interfejsów i okablowania dla diagnostyki całopojazdowej oferowanych autobusów i ich zespołów,
— Zamawiający, pomimo autoryzacji wewnętrznej Wykonawcy w zakresie ASO, zastrzega prawo do wykonywania napraw gwarancyjnych lub napraw nieobjętych gwarancją w najbliższym siedzibie Zamawiającego autoryzowanym serwisie wskazanym przez Wykonawcę.
— Wykonawca zobowiązany jest realizować dostawę części zamiennych niezbędnych do napraw gwarancyjnych, jak i nieobjętych gwarancją w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od daty zgłoszenia zapotrzebowania faksem, telefonicznie poprzez pocztę elektroniczną lub całodobowy dostęp internetowy do e-sklepu z katalogiem części zamiennych. W przypadku części zamiennych niewystępujących w standardowym obrocie termin dostawy może ulec zmianie po uzgodnieniu pomiędzy stronami.
c) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia na własny koszt wraz z dostawą co najmniej:
— katalogu części zamiennych – 2 szt.;
— schematu instalacji elektrycznej – 2 szt.;
— schematu układu pneumatycznego – 2 szt.;
— schematu układu ogrzewania i chłodzenia – 2 szt.;
— schematu układu kierowniczego – 2 szt.;
— schematu zawieszenia – 2 szt.;
— schematu układu smarowania – 2 szt.;
— schematu układów hydraulicznych – 2 szt.;
— schemat instalacji monitoringu – 2 szt.;
— schematy, instrukcje inne niezbędne dokumenty systemu informacji pasażerskiej;
— instrukcji obsługi autobusu (stanowiskowa) dla kierowcy 2 sztuki na każdy autobus. Instrukcje winny być dostarczone wraz z autobusami (łącznie 8 sztuk);
Katalog części zamiennych oraz schematy powinny zostać dostarczone w wersji papierowej w ilości po 2 sztuki oraz jedną wersję elektroniczną na płycie CD/DVD. Całość dokumentacji musi być opracowana w języku polskim.
d) Wykonawca dostarczy komplet diagnostycznych oprogramowań komputerowych w języku polskim, umożliwiający diagnostykę autobusów oraz zamontowanych zespołów, poprzez dostarczone interfejsy do:
— silnika;
— skrzyni biegów;
— układu pneumatycznego zawieszenia;
— systemu klimatyzacji;
— układu sterowania drzwi;
— zdalnego programowania komputerów pokładowych,
zainstalowanych w dostarczonych autobusach.
b) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z dostawą autobusów pisemnej licencji na przekazane oprogramowania wraz z licencjami i aktualizacjami. Koszt ma być jednorazowy wkalkulowany w cenę zamówienia. Wymagany okres wykorzystania całości dostarczonego sprzętu komputerowego i oprogramowań min. 10 lat.
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
Opis szczególnych warunków: Termin realizacji zamówienia: do dnia 23.11.2017.
informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, na kwotę nie mniejszą niż 3 000 000 PLN, wystawioną w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Wykonawca musi posiadać środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości min. 3 milionów złotych.
Zgodnie z SIWZ Wykonawca zobowiązany jest do złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów: a) wypelniona Cześć IV Kryteria kwalifikacji, pkt C Zdolność techniczna i zawodowa ppkt 1b) JEDZ,
b) dowodów określających czy dostawa, o której mowa w pkt. 9.2.3) SIWZ oraz Cześć IV Kryteria kwalifikacji, pkt C Zdolność techniczna i zawodowa ppkt 1b) JEDZ, została wykonana należycie, w szczególności informacji o tym czy dostawy zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca musi posiadać doświadczenie polegające na zrealizowaniu dostawy (zakończeniu) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonanie minimum jednej dostawy obejmującej min. 3 szt. autobusów oferowanej marki i typu na rynek państw członkowskich Unii Europejskiej lub krajów stowarzyszonych.
Sekcja IV: Procedura
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej
1. Cena. Waga 60
2. Właściwości techniczno – eksploatacyjne. Waga 33
3. Termin dostawy. Waga 4
4. Okres rękojmi za wady i gwarancji jakości. Waga 3
Miejscowość:
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu, ul. Złota 43 w Kaliszu – pokój nr 102
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nieSekcja VI: Informacje uzupełniające
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamówienie realizowane w ramach projektu pt. „Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Miasta Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.
10.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania.
10.1.1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12 – 23 ustawy Pzp.
10.1.2. Zamawiający wykluczy również Wykonawcę:
1) o którym mowa w art. 24 ust. 5 pkt 1) w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15.5.2015 – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. 2015 poz. 978, 1259, 1513, 1830 i 1844) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem Wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28.2.2003 – Prawo upadłościowe (Dz.U. 2015 poz. 233, 978, 1166, 1259 i 1844 oraz 2016 poz. 615);
2) o którym mowa w art. 24 ust. 5 pkt 8) – tj. który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 15, chyba że Wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
10.2. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 24 ust. 7 ustawy Pzp.
10.3. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 ustawy Pzp lub na podstawie okoliczności wymienionych w pkt 10.1.2.2. SIWZ, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu Wykonawcy. Regulacji, o której mowa w zdaniu pierwszym nie stosuje się, jeżeli wobec Wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
10.4. Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt. 10.3 SIWZ.
10.5. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia
Zgodnie z pkt 11 SIWZ. 11. Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełnienia warunku udziału w postępowaniu.
11.1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert
oświadczenie wstępne w formie wypełnionego i podpisanego formularza Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ).
Uwaga: w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu należy załączyć zobowiązania wymagane postanowieniami pkt 12.2 SIWZ (propozycja zobowiązania – załącznik nr 4 do SIWZ).
11.2. Wymagania dotyczące JEDZ
1) W przypadku wypełniania JEDZ należy uwzględnić obowiązujące przepisy ustawy Pzp (tekst jednolity Dz.U. 2015 poz. 2164, z późn. zm.).
2) Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także JEDZ dotyczący tych podmiotów..
3) Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcom, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu składa JEDZ dotyczący Podwykonawców.
4) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, formularz JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
5) W przypadku, gdy Wykonawcy powołują się w JEDZ na dostępność dokumentów w bezpłatnych, ogólnodostępnych bazach danych państw członkowskich Unii Europejskiej, mogą wskazać te bazy danych (np. adresy stron internetowych), tak aby Zamawiający samodzielnie mógł pobrać te dokumenty.
11.3. Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5, przekazuje zamawiającemu oświadczenie na formularzu nr 3 zamieszczonym w niniejszej SIWZ o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Propozycja treści oświadczenia została zamieszczona w niniejszej SIWZ (załącznik nr 3 do SIWZ).
11.4. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została oceniona najwyżej, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp.
11.5. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.
11.6. Zamawiający, zgodnie z art. 24 aa ustawy Pzp, przewiduje możliwość w pierwszej kolejności dokonania oceny ofert, a następnie zbadania czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
11.7. Na wezwanie zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów:
1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:
a) informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, na kwotę nie mniejszą niż 3 000 000 złotych, wystawioną w okresie nie wcześniejszym niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert, w przypadku informacji zawierającej kwoty wyrażone w walutach obcych, kwoty te zostaną przeliczone po średnim kursie NBP z dnia wystawienia informacji,
b) dowodów określających czy dostawa, o której mowa w pkt. 9.2.3) SIWZ oraz Cześć IV Kryteria kwalifikacji, pkt C Zdolność techniczna i zawodowa ppkt 1b) JEDZ, została wykonana należycie, w szczególności informacji o tym czy dostawy zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy
c) certyfikatów, homologacji, wykazów itp. o których mowa w pkt. 4.2 i 4.3. SIWZ
2) W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu:
a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
b) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
d) odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy;
e) oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności;
f) oświadczenia wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne;
g) oświadczenia wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12.1.1991 o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. 2016 poz. 716).
11.8. Jeżeli wykaz, oświadczenia lub inne złożone przez Wykonawcę dokumenty, o których mowa w pkt 11.7.1) b) SIWZ budzą wątpliwości zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były wykonane o dodatkowe informacje lub dokumenty w tym zakresie.
11.9. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
1/ o których mowa w pkt 11.7.2) lit b) składa informację z odpowiedniego rejestru albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy,
2/ o których mowa w pkt 11.7.2) lit. a, c, d) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
11.10. Dokumenty, o których mowa w pkt 11.9.2/ a) SIWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Dokumenty, o którym mowa w pkt 11.9.1/ i 11.9.2/ b) SIWZ, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem tego terminu.
11.11. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w 11.9 SIWZ, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Zapis pkt 11.10 SIWZ stosuje się.
11.12. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
11.13. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający posiada oświadczenia lub dokumenty dotyczące tego Wykonawcy lub może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17.2.2005 o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz.U. 2014 poz. 1114 oraz 2016 poz. 352).
Oferty należy składać w formie pisemnej na adres: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu ul. Złota 43, 62-800 Kalisz.
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803
Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803