ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY CENOWEJ
Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu zaprasza do złożenia oferty cenowej na remont nawierzchni Wału Bernardyńskiego pod ul. Piłsudskiego w Kaliszu.
- Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności:
1/ ustawienie obrzeży betonowych,
2/ ustawienie krawężników betonowych,
3/ wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem Rm=5,0 MPa,
4/ wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej gr 8 cm, na podsypce cementowo – piaskowej,
5/ plantowanie nawierzchni skarp,
6/ obsługę geodezyjną i geodezyjną inwentaryzację powykonawczą (wersje w formie papierowej oraz elektronicznej – format DWG),
7/ ustawienie oznakowania tymczasowej organizacji ruchu i oznakowanie prowadzonych robót zgodnie ze schematem oznakowania nr 13 stanowiącym załącznik do zaproszenia.
- Szczegółowy zakres prac określony jest w załącznikach do zaproszenia obejmujących:
kosztorys ofertowy (ślepy), plan sytuacyjny.
- Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej na terenie objętym przedmiotem zamówienia.
- Termin wykonania zamówienia ustala się do dnia 31.05.2016r. z zastrzeżeniem, iż realizacja robót musi nastąpić w ciągu 7 dni od momentu rozpoczęcia do ich zakończenia.
- O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wyłącznie oferenci, którzy udzielą rękojmi za wady i gwarancji jakości na okres 36 miesięcy od daty odbioru końcowego, z wyłączeniem materiałów przekazanych przez Zamawiającego.
- Termin związania z ofertą określa się na 20 dni od dnia składania ofert.
- Opis sposobu obliczenia ceny.
7.1. Cena ofertowa, podana w „Formularzu oferty”, powinna być wyliczona w oparciu o kosztorys ofertowy (ślepy). Zaleca się obliczenie ceny metodą kalkulacji uproszczonej, polegającą na obliczeniu wartości kosztorysowej robót objętych kosztorysem ofertowym (ślepym) jako sumy iloczynów ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych i ich cen jednostkowych bez podatku od towarów i usług, według wzoru:
Wk = ΣL x Cj
gdzie:
Wk – oznacza wartość kosztorysową robót,
L – oznacza liczbę jednostek przedmiarowych robót,
Cj – oznacza cenę jednostkową dla ustalonych jednostek
przedmiarowych.
Podatek od towarów i usług /VAT/ należy doliczyć do końcowej wartości kosztorysowej robót kosztorysu, a następnie łączną wartość brutto należy wpisać w pkt 1 „Formularza oferty”.
7.2. Kosztorys ofertowy (ślepy) określa opis robót i wskazuje czynności, które należy uwzględnić w cenach jednostkowych oferty, jednostki przedmiarowe i ilości jednostek przedmiarowych robót wynikające z obliczeń.
7.3. Przywołane w kosztorysie ofertowym (ślepym) podstawy wycen katalogowych służą jedynie uszczegółowieniu opisu pozycji przedmiaru i nie są podstawą do wyceny robót.
7.4. Oferowane ceny jednostkowe robót muszą uwzględniać wszystkie koszty wykonania zadania, w tym m.in.: koszty robocizny, materiałów, pracy sprzętu, roboty towarzyszące i tymczasowe, koszty zorganizowania i utrzymania placu budowy oraz ew. koszty oczyszczenia, segregacji i palet niezbędnych do składowania materiałów z rozbiórki nadających się do ponownego wbudowania.
7.5. W kosztorysie ofertowym nie mogą występować dodatki i upusty oraz ewentualnie inne składniki kalkulacyjne poza tymi, które wynikają z formuły kalkulacyjnej.
7.6. W kosztorysie ofertowym muszą być wycenione wszystkie pozycje, co oznacza podanie ceny jednostkowej i obliczenie wartości dla każdej pozycji kosztorysów.
7.7. Ceny jednostkowe należy podać z dokładnością jedynie do dwóch miejsc po przecinku, dokonując ewentualnych zaokrągleń według zasad matematycznych.
7.8. Koszty związane z obsługą geodezyjną i geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą oraz koszty związane z ustawieniem oznakowania tymczasowej organizacji ruchu i oznakowanie prowadzonych robót zgodnie ze schematem oznakowania nr 13 należy określić w formie ryczałtu i wpisać w odpowiednią pozycję formularza oferty.
7.9. Na cenę oferty składa się suma wartości robót budowlanych wyliczona na podstawie kosztorysu ofertowego, koszty związane z obsługą geodezyjną i geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą oraz koszty związane z ustawieniem oznakowania tymczasowej organizacji ruchu i oznakowanie prowadzonych robót zgodnie ze schematem oznakowania nr 13.
- Kryterium oceny ofert – cena 100%.
8.1. Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana oferta z najniższą ceną brutto.
8.2. Oferta najkorzystniejsza (z najniższą ceną) otrzyma 100 pkt., każda następna oferta otrzyma liczbę punktów proporcjonalnie mniejszą (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku), liczoną według wzoru:
Cena oferty najniższej x 100
Liczba punktów oferty badanej = ---------------------------------------
Cena oferty badanej
9. Oferta winna zawierać:
- formularz oferty na załączonym druku,
- kosztorys ofertowy (wypełnić załączony druk),
- oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z postępowania – druk do wypełnienia,
- Pisemną ofertę należy złożyć w zaklejonej kopercie z podaną nazwą i adresem Wykonawcy, opatrzonej napisem: „Oferta na remont nawierzchni Wału Bernardyńskiego pod ul. Piłsudskiego w Kaliszu”.
11. Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego ul. Złota 43, 62-800 Kalisz - SEKRETARIAT do dnia 10.05.2016r. do godz. 09:00.
Otwarcie ofert nastąpi dnia 10.05.2016r. o godz. 09:05.
12. Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami:
1/ Dariusz Janiak tel. (62) 59 85 206
2/ Donata Gadzinowska tel. (62) 59 85 209